hosting wordpress faq Krótko i na temat

Kwestie techniczne brzmią jak czarna magia? Świetnie! Nasza oferta jest właśnie dla Ciebie.

Poniżej znajdziesz najczęstsze pytania, pamiętaj, że jesteśmy tu dla Ciebie i w razie jakichkolwiek (naprawdę jakichkolwiek) pytań możesz się do nas zwrócić z prośbą o pomoc.

wordpress jak zacząć
Dopiero zaczynam, co będzie mi potrzebne i ile to kosztuje?

Na start potrzebujesz:

  1. domeny – czyli nazwy jaką będziesz się posługiwać w sieci np. nasza domena to opiekunbloga.pl
  2. hostingu – czyli miejsce na Twojego WordPressa oraz inne pliki

To naprawdę wszystko! Kupując hosting u nas WordPress będzie już zainstalowany i gotowy do użycia, możesz od razu zacząć pisać bloga, tworzyć stronę firmową lub sklep.

Koszt hostingu na start (najmniejszy pakiet) oraz domeny z końcówką .pl (jest gratis na pierwszy rok) to u nas tylko 169 zł z VAT / rok (z inną domeną np. .com 218,9 zł z VAT / rok). Zero ukrytych kosztów.

Czy muszę mieć jakąś wiedzę techniczną?

Nie musisz, nasza oferta powstała specjalnie dla osób które nie posiadają wiedzy technicznej. Większość rzeczy robimy za Ciebie, żebyś mogła/mógł skupić się na tym co ważne dla Ciebie.

Mam już domenę, co dalej?

Jeśli chcesz korzystać z WordPressa potrzebujesz jeszcze hostingu, czyli miejsca na pliki WordPressa oraz swoje własne. Jeśli masz domenę wykupioną u innego rejestratora żaden problem, pomożemy w jej konfiguracji tak, aby wskazywała na hosting zakupiony u nas.

Mam już hosting i chcę go przenieść, jak to zrobić?

To prostsze niż myślisz. Złóż zamówienie na hosting u nas i przekaż nam dane dostępowe do obecnego hostingu, to wszystko!

Zajmiemy się wszystkim za Ciebie, przeniesiemy WordPressa, pliki czy skrzynki pocztowe, wszystko w cenie hostingu, bez dodatkowych opłat czy przerw w działaniu.

Możesz otrzymać od nas do 6 miesięcy ważności usługi gratis, aby wyrównać okres, który pozostał u poprzedniego dostawcy. Nie musisz więc czekać z migracją!

Chcę podpiąć domenę pod konto Blogger, co muszę zrobić?

Wystarczy, że kupisz dowolną domenę za pomocą naszej strony. Po zakupie otrzymasz dokładną instrukcję co należy zrobić, aby podpiąć domenę pod Twoje konto na platformie Blogger. Wykonamy za Ciebie najtrudniejszą cześć, zmianę ustawień DNS domeny.

Chcę zmienić wygląd swojego serwisu, gdzie szukać szablonów?

Wygląd swojego serwisu możesz zmieniać za pomocą szablonów. Masz dwie opcje:

  1. szablony darmowe – tak, szablonu nie trzeba od razu kupować, na początku możesz wybrać szablon darmowy. Jest ich w sieci bardzo dużo, ale uważaj na ich jakość. Oficjalną bazę szablonów WordPressa znajdziesz tu – pl.wordpress.org/themes/
  2. szablony płatne – jeśli chcesz czegoś więcej, wybierz szablon płatny. Takie szablony kosztują kilkadziesiąt dolarów, mają na ogół dużo większe możliwości niż te darmowe, są także w ramach ceny wspierane przez ich autorów. Największą bazę płatnych szablonów znajdziesz tu – themeforest.net

Czy mogę kupić tylko domenę lub sam hosting?

Oczywiście. Jeśli potrzebujesz samej domeny (np. na potrzeby konta Blogger/Blogspot) nie musisz kupować innych usług. Tak samo wygląda sytuacja z hostingiem, możesz korzystać z naszych usług posiadając hosting gdzie indziej.

Masz inne pytania? Napisz na kontaktopiekunbloga.pl, zadzwoń 22 299 2015 lub napisz do nas na Facebooku, zawsze z chęcią pomożemy.

WordPress, hosting, domena – jak to wszystko działa: